MINIŠTRANTI ŽILINSKEJ DIECÉZY

Námety na stretká, projekty, pomôcky, pozvánky...

ministranti.dcza@gmail.com, www.ministranti.dcza.sk

Koordinátori pastorácie miništrantov

  • Dekanát Čadca

  • Dekanát Kysucké Nové Mesto

  • Dekanát Krásno Nad Kysucou

  • Dekanát Turzovka

  • Dekanát Martin

  • Dekanát Varín

  • Dekanát Bytča

  • Dekanát Považská Bystrica

  • Dekanát Ilava​

  • Diecézny koordinátor:

Tradícia pútí pre miništrantov (PUMINu) do Šaštína opäť ožíva a po 3 rokoch sa opäť vidíme naživo. PUMIN sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022 v Národnej bazilike Sedembolestnej Panne Márie v Šaštíne. Čoskoro zverejníme registráciu a informácie o možnostiach dopravy zo Žilinskej diecézy. Miništranti z ostatných diecéz sa môžu registrovať na stránke https://sites.google.com/view/pumin-sk/2022.

Púť je už tradične príležitosťou pre duchovnú obnovu a povzbudenie pre miništrantov aj maxištrantov, ale aj pre zábavu, oddych a stretnutie s kamarátmi z mnohých farností na Slovensku.

Témou tohtoročnej púte je osobnosť mexického chlapca a mučeníka José Luis Sánchesa del Rio. Mottom púte bude heslo: "Hrdinom sa nerodíme, hrdinom sa stávame."

Pôstne vyzývačky #PAMin2022

Spoločenstvo Tymian a Centrum miništrantskej spirituality Titusa Zemana (CMSTZ) vás pozývajú do pôstnej aktivity #PAMin2022. Počas štyridsiatich dní sedem osobností výzve mladých prežívať určitú dobrodružnú aktivitu. (Konať dobré skutky, prekonávať svoje limity a spájať sa s Bohom v modlitbe...).

Prvá výzva zaznie už na Popolcovú stredu 2. marca a potom v každú pôstnu nedeľu večer. Tí, ktorí sa zapoja a splnia podmienky, budú zaradení do losovania o zaujímavé ceny. Okrem týždenných odmien bude v hre aj hlavná cena - pobyt na celoslovenskom miništrantskom tábore Tymian. Pre ďalších dvoch je to víkendový pobyt v bratislavskej komunite saleziánov alebo iná hodnotná odmena. Záujemcovia o aktivitu sa dozvedia viac na webovej stránke: bit.ly/pamin.

PUMIN 2021

Spoločenstvo TYMIAN, otcovia pavlíni a saleziáni pozývajú miništrantov, ich súrodencov, rodičov, kňazov, bohoslovcov, katechétov a fanklub na PUMIN. Tradícia púti miništrantov žije aj v COVIDových časoch!

Staňte sa ONLINE PÚTNIKMI a spojte sa v SOBOTU 8. mája v čase od 10:00 do 13:00 h. o 10:00 h. so Šaštínom.

Podujatie bude vysielané naživo z “obývačky” kláštora otcov pavlínov prostredníctvom YouTube kanála (https://www.youtube.com/studio7bolestna/live)

Centrálnou témou a mottom "púte" je Vakcína ACUTIS. Moderný mladík, blahoslavený Carlo Acutis, ktorý žil len 15 rokov, ale zato príkladným životom, bol aj veľmi zručným v IT oblasti (tvorby webových stránok, strihu videí a pod.) a zároveň mal vo veľkej úcte Sv. Oltárnu, podobne ako Dominik Sávio. Carlo našiel "vakcínu" na choroby dnešných čias. V čom spočíva? O tom bude hovoriť v katechéze don Jozef Luscoň. Na túto tému bude zameraný aj online kvíz, v ktorom si "online-pútnici" môžu zmerať sily a vyhrať skvelé vecné ceny. Stačí si zabezpečiť smartphone. Súčasťou programu bude online poklona pred Oltárnou sviatosťou s prosbami miništrantov z celého Slovenska. Na záver púte sa miništrantom prihovorí otec biskup Ján Kuboš.

Viac informácií o PUMINE nájdete na webe: bit.ly/pumin2021. Účasť na PUMINE potvrďte na tomto odkaze: https://forms.gle/BdcjBFg6AVxvh2uq9.

Budeme radi, ak sa aj s kamarátmi z farnosti zapojíte do tejto "púte" aktívnejšie a budete môcť aj niečo vyhrať. Tento alebo budúci víkend si urobte MINI-PÚŤ vo vašej farnosti - k nejakému posvätnému miestu v okolí vašej dediny / mesta (napr. na Kalváriu, k horskej kaplnke / ku krížu na kopci a pod.) Mini-púť má byť spojená s modlitbami alebo aj s pobožnosťou (je to na vás). Ak urobíte o tom aj krátky videozáznam (do 3 min.) a pošlete nám ho do 2.5. na adresu: spol.tymian@gmail.com, môžete aj niečo hodnotné vyhrať. Pretože 3 najlepšie spracované záznamy o mini-púti odmeníme vecnými cenami a odvysielame v úvode programu. Viac o mini-púti je na https://sites.google.com/view/pumin-sk/mini-pute.

Adventná výzva 2020

Z každej strany počúvame, že žijeme mimoriadnu dobu. Nikomu z nás táto situácia nevyhovuje, no máme nádej že aj tú najhustejšiu hmlu raz presvieti slnko. Aby nebol tento čas časom strateným, tím z farnosti Považská Bystrica pripravil pre miništrantov Adventnú výzvu 2020. Viac v tomto článku...

Zdroje obrázkov: pixabay.com